En İyi 5 E-posta Bülten Test Aracı Nelerdir?

setup wizard

E-posta pazarlama hizmetleri arasından bir seçim yapmak e-posta kampanyalarınızın performansını etkileyeceğinden zor olabilir. E-posta pazarlama kitlenizi meşgul etmenin, onlara markanızı hatırlatmanın, güncel tutmanın, ürünlerinizi ve müşterileriniz ile yakın ilişkiler kurmanın zamanlanmış bir dijital pazarlama yöntemidir.

E-posta pazarlama, içerik pazarlamanın önemli elamanlarından birisidir. İçerim pazarlaması konusunda daha detaylı bilgi almak için İçerik Pazarlaması Nedir? İsimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

E-posta pazarlama doğru kullanıldığında şirketinize fayda sağlayan ve çevrimiçi varlığınızı pekiştiren güçlü bir pazarlama aracıdır.

E-posta kampanyaları güçlü e-posta test araçlarının yardımı olmadan istenilen potansiyele ulaşamaz.


E-posta Test Aracına Neden İhtiyaç Duyarız?

E-posta kampanyalarınız başarısı birden çok şeye bağlıdır. Fakat her şeyden önce e-posta bülteninizin istediğiniz gibi çalıştığından emin olmanız gerekir.

Düzenli şekilde yayınlanan bültenler, her e-posta pazarlama stratejisinin özüdür. Çünkü bültenler müşterileriniz ile en önemli iletişim kanallarınızdan biridir.

Arama sonuçlarında tıklanma oranları gibi metrikleri incelemeye başlamadan önce, HTML bülteninizin gerçekten istediğiniz içeriği sağladığından emin olmanız gerekir. HTML olarak hazırlanmı olan bülteninizin aşağıdaki özellikleri sağlaması gerekir.

  • İçeriğinizin doğru şekilde görüntülenmesi
  • Tüm görsellerin alt etiketine sahip olması
  • İçeriğin tüm popüler e-posta okuyucuları ve cihazlarda tutarlılık göstermesi

Tüm hedeflere ulaşmanın en iyi yolu e-posta test araçlarını kulanmaktır. Test araçları bülteninizi kontrol etmenizi sağlayacak, tüm hataları ve sorunları gösterecek ve bülteninizi daha aktif hale getirme konusunda önemli yararlar sağlayacaktır.

En İyi E-posta Test Araçları

E-posta test araçları, HTML maillerinizin farklı e-posta işlemcilerinde nasıl görüntülendiğini gösterir. Bu sayede e-postalarınızı kullanıcılarınıza göndermeden önce gerekli değişiklikleri ve iyileştirmeleri yaparak başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar. 

1- HTML Email Check

Paylaşacağımız diğer araçların aksine HTML Email Check bir e-posta test aracı değil bir e-posta doğrulama aracıdır. HTML e-posta kontrolü , HTML ve CSS kodlamalarınızı, resimleri, bağlantıları, yazı tiplerini ve birçok alanları kontrol eder. Kaynak kodu kontrol ederek yapılması gereken işlemler konusunda yönlendirmeler yapar.

HTML Email Check

2- Litmus

Litmus yeterli seviyede teknik bilgisi olmayan kullanıcılar için konforlu ortamıyla en iyi e-posta test aracı olma listesinde yerini almaktadır. Litmus üzerinden müşterilerinize e-posta bültenleri oluşturabilir, düzenleyebilir ve testlerinizi yapabilirsiniz. Sayısız kontrol listesi ile e-posta analitiği, spam testi gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

Litmus

3- Preview My Email

HTML bültenlerinizi çeşitli tarayıcılarda önizleme olarak görebilmenizi sağlar. Preview My Email içeriğinizin farklı ortamlarda nasıl göründüğünü gösteren ekran görüntüleri sunar. Testlerinizi cihaz tipini ve versiyonunu seçereke yapabilmeniz için imkan sağlar.

Preview My Email

4- PilotMailer

E-posta pazarlaması yapanlar için mükemmel bir platformdur.
E-postalarınızdaki hataları ve sorunları göstermenin yanı sıra, hataları kısmen de olsa düzeltmeyi sağlar. .

PilotMailer

5- Mailtrap

Tam olarak sanal bir SMTP sunucu demek mümkündür. E-posta bültenlerinizdeki hataları ayıklamanızı, incelemenizi ve karşılaştırmanızı sağlar. Bülteninizin çeşitli e-posta uygulamalarında iyi görünmesini sağlamak için gerekli servisleri sağlar. Mailtrap aynı zamanda göndereceğiniz e-postaların kara liste yada spam listelerinde takılıp takılmayacağını kontrol eder.

Mailtrap

Sonuç Olarak

Çevrimiçi yazışmaların bir haydi arttığı ve bu yazışmaları okumak için çeşitli cihazlar ve uygulamaların kullanıldığı bir çağdayız. 

E-posta pazarlaması yapmak isteyenler için e-posta test araçlarını kullanmak büyük faydalar sağlayacaktır. Göndereceğiniz e-postaların güvenli ve doğru formatlarda karşıya ulaşabilmesi dijital prestijimiz için son derece önemlidir. 

Daha Fazla Kaynak

Yorum Yaz

Mail adresiniz gösterilmeyecektir. * işaretli alanların doldurulması zorunludur.