Ziyaretçi yönetim sistemlerinin 5 faydası

Ziyaretçi yönetim sistemleri bir binaya yada bir siteye giren ziyaretçilerin kayıtlarını almak için kullanılan sistemlerdir. Ziyaretçiler hakkında detaylı veriler toplanmasını sağlayan Ziyaretçi Yönetim Sistemleri sayesinde binalara yada kurumlara giren kullanıcıların profillerini çıkarmak olasıdır.

Günümüzde geliştirilen Ziyaretçi Yönetim Sistemleri bina ve kurum güvenliğini bir parçası olmuşlardır. Ziyaretçi Yönetim Sistemleri binaların güvenlik sistemleri ve kartlı geçiş sistemleri ile entegre olabilmektedirler. Ziyaretçi Yönetim Sistemleri sadece yazılım tabanlı olabileceği gibi, self-servis opsiyonlarıda yanında sunabilmektedir.

Firma imajına katkı sağlar

Ziyaretçi kartları ve sağlanacak ziyaretçi servisleri ile firmanızın imajına katkı sağlayabilirsiniz.

Güvenlik seviyesine katkı sağlar

Ziyaretçi Yönetim Sistemleri ile bina yada kurum içerisinde kimler bulunmaktadır, kimler ile görüşmeye gelmişlerdir gibi konularda sistem tek tıklama ile raporları üretebilmektedir. Biz Ziyaretçi belirttiği zamandan daha fazla bir süre içeride kalıyor ise sistem güvenlik birimlerine alarm oluşturmaktadır.

Ziyaretçiye yeni bir deneyim sunar

Ziyaretçilere önceden sağlanacak önkayıt formaları ile ziyaretçilerin lobide, yada ofis girişlerindeki bekleme süreleri en aza indirilebilir. Self-servis ziyaretçi kayıt kiosları ile ziyaretçiler kendi kayıtlarını kendileri yaparken yeni bir teknolojiyi deneyim etmiş olacaklardır.

Güvenlik sistemleri ile entegre olabilir

Ziyaretçi Yönetim Sistemleri giriş kontrol sistemleri ve bina güvenlik sistemleri ile entegre olabilirler. Bir ziyaretçiye özel oluşturulacak manyetik kart ile ziyaretçinin bina içerisinde nerelere girdiği, nerelerde ne kadar kaldığı sisteme kayıt edilebilir. Olası felaket durumlarında ziyaretçilere SMS gönderme gibi servisler bina güvenlik sistemleri tarafından Ziyaretçi Yönetim Sistemleri üzerinden sağlanabilir.

Ziyaretçi kayıtlarının sorgulanabilir olmasını sağlar

Ziyaretçi Yönetim Sistemleri sayesinde alınan ziyaretçi kayıtları kurumun yıllık aldığı ziyaretçiler, birimlerin faaliyetleri hakkında detaylar verebilir. Ziyaretçiler ile ilgili olumlu yada olumsuz olabilecek davranışlara erişilebilmesini sağlar. Kara Liste özellikleri ile binaya yada kuruma girişi engellenmiş kişiler oluştur

Daha Fazla Kaynak

Yorum Yaz

Mail adresiniz gösterilmeyecektir. * işaretli alanların doldurulması zorunludur.