Volvo Cars : Toplantı Odası Bilgilendirme Ekranları

Volvo Cars : Toplantı Odası Bilgilendirme Ekranları

Bizim bir numaralı önceliğimiz sizin güvenliğiniz diyen, güvenlik denince akla ile gelen otomobil markası birisi olan Volvo Cars, Türkiye pazarında büyük bir başarı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Teknolojik ürünler geliştiren Volvo Cars, Türkiye merkez ofisi içerisindeki toplantı odalarının modern bir şekilde yönetilebilmesi için Argenova toplantı odası bilgilendirme ekranları tercih edilmiştir. 

Mühendislik Yaklaşımı

Toplantı odası bilgilendirme ekranlarımızı kurum içerisinde en doğru şekilde konumlandırabilmek için VolvoCars Türkiye IT ekibi ile detaylı şekilde analiz çalışmaları yapılmış, oluşturulacak çözümün mimarisi hakkında yenilikçi bir yaklaşım geliştirilmiştir.

Bilgi ekranlarının tasarımsal, yazılımsal ve performans beklentileri gibi teknik konularda mühendislik çözümleri oluşturulmuş, Volvo Cars Türkiye ekibi ile çözümün uygulanış şekli üzerinde ortak çalışmalar yapılmıştır.  

Entegrasyon

Toplantı odası bilgilendirme ekranları gösterecekleri veriyi kurumun Exchange sunucusundan otomatik alacak şekilde oluşturulmuştur. Her toplantı odası ekranı sadece kendisine ait olan toplantı ve katılımcı bilgilerini ekranlarında göstermektedirler. 

Geliştirilmiş olan merkezi yönetim uygulaması sayesinde bilgilendirme ekranları üzerinde görsel ve video gösterimi yapılabilmektedir. 

Dokunmatik Uygulama

Toplantı odası bilgilendirme ekranları üzerindeki yazılım dokunmatik uygulama olacak şekilde tasarlanmıştır. Böylece ekranların karşısına gelen bir ziyaretçi ekrana dokunarak toplantı hakkında veya sonraki gerçekleşecek toplantı hakkında bilgileri alabilir.

Eğer toplantı odası içerisinde aksayan bir donanım yada durum var ise ekran üzerinden seçerek sorunu IT departmanına bildirebilmektedir. 

Kullanışlı ve Şık Kasalar

Volvo Cars Türkiye’nin kurumsal kimlik ve ofis tasarımlarına uygun olacak şekilde ekranları kapsayacak bir dış kasa tasarımı yapılmıştır. Kasaların üzerinde toplantı odalarının isimleri yazarak gelen ziyaretçilerin kolay şekilde toplantı odalarını bulabilmeleri sağlanmıştır.

Basit ve Kullanışlı Arayüzler

Geliştirilen arayüzler UX prensiplerine uygun şekilde geliştirilmiştir. Özellikle aşağıdaki ilkeler dokunmatik uygulama geliştiriken Argenova olarak en dikkat ettiğimiz UX ilkeleridir.

  • Erişilebilirlik : Bir ziyaretçinin ekran karşısına geldiğinde kolay şekilde ulaşmak istediği bilgilere ulaşabilmesi için ekranlar özel tasarlanmıştır. 
  • Az Ama Öz Tasarım : Geliştirdiğimiz uygulamalar üzerinde gereksiz, dekoratif tasarım öğelerinden kaçınıyoruz. Böylece ziyaretçilerin kolaylıkla istediklerini alabilmelerine olanak sağlarken, sadelik ile şıklı yakalıyoruz. 
  • Net Bir Hiyerarşi : Geliştirdiğimiz uygulamalarımızda ulaşmak istediğimiz hiyerarşiyi mutlaka müşterilerimiz ile netleştiririz. Uygulamayı kullanan ziyaretçilerimizi derinliklerle boğmak yerine basit, sade bir hiyerarşi ile daha iyi bir kullanıcı deneyimine kavuşturuyoruz.

Toplantı odası bilgilendirme ekranlarımız ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Toplantı Odası Bilgilendirme Ekranı isimli çözümümüzü inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Kaynak

Yorum Yaz

Mail adresiniz gösterilmeyecektir. * işaretli alanların doldurulması zorunludur.