Girişimcilerin Okuması Gereken 10 Altın Kitap

Girişimcilerin Okuması Gereken 10 Altın Kitap

Girişimcilerin okuması gereken 10 altın kitap listesini oluştururken Argenova içerisinde okuduğumuz kitaplardan derleme yaptık. Bizlerde iz bırakan bu eserlerin sizlerede fayda sağlayacağına inanıyoruz.

Girişimci olmak 5 şirket değerlerimizden birisidir, ekip olarak devamlı okumayı, hem şirketimizi hem de kendimizi sürekli geliştirmeyi seviyoruz. 

Girişimcilere mutlaka tavsiye ettiğimiz 10 kitap aşağıdaki şekildedir.

1 - Atomic Habits

Atomic Habits

Hedefleriniz ne olursa olsun, Atomik Alışkanlıklar her gün daha iyiye ulaşmak için kanıtlanmış bir altyapı sunuyor. 

Alışkanlık oluşumu konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından James Clear, size tam olarak nasıl iyi alışkanlıklar oluşturacağınızı, kötü alışkanlıkları nasıl kıracağınızı ve olağanüstü sonuçlara yol açan küçük davranışlarda nasıl ustalaşacağınızı öğretecek pratik stratejileri paylaşıyor. 

Kitap hakkında daha detaylı bilgi için,
Atomic Habits

2 - Miracle Morning

Miracle Morning

Miracle Morning güne daha enerjik, motive ve odak bir şekilde başlayabilmek, gerekli olan sabah rutini geliştirmek için gerekli olan bir çok fikir ve yöntemi sizlerle paylaşıyor. 

Hal Elrod'un anlaşılır dili ve inanılmaz enerjisi ile kitap okuyucusuna bir çok şey katacaktır. Dünya üzerinde bir çok okuyucunun katılımı ile oluşturulmuş sosyal medya toplulukları ile çok eğlenceli bir serüvene çıkabilirsiniz.  

Kitap hakkında daha detaylı bilgi için,
Miracle Morning

3 - The 5 Am Club

The 5 Am Club

Efsanevi liderlik ve performans uzmanı Robin Sharma, üretkenliği en üst seviyeye çıkarmak, daha sağlıklı bir hayat yaşamak ve zorluklar ile daha güçlü bir şekilde başa çıkabilmek için gerekli olan bir sabah rutini geliştirme ile ilgili çok faydalı bilgiler sunuyor.

Kitap bir hikaye şeklinde kurgulandığı için okuması cidden çok keyif verici. Sizde kahramanlar ile beraber hikayeyi yaşarken bir çok önemli mesajı almış oluyorsunuz. 

Kitap hakkında daha detaylı bilgi için,
The 5 Am Club

4 - Mutluluk Dağıtmak

Mutluluk Dağıtmak

Başarılı bir e-ticaret girişiminin hikayesini girişimcisinin kendi kaleminden dinlemek isterseniz bu kitabı tavsiye ederiz. Tony Hsieh kitabında başından geçen zorlukları, öğrendiklerini ve Zappos'un başarısının arkasında yatan temel değerleri samimiyet ve çok anlaşılır bir dille anlatıyor. İlham verecek kitapların başında geliyor. 

Kitap hakkında daha detaylı bilgi için,
Delivering Happiness

5 - Starbuck - Gönlünü İşe Vermek

Starbuck - Gönlünü İşe Vermek

Dünyanın en iyi kahve firmaları arasında yer alan Starbucks, tabi ki mükemmel bir başarı hikayesine sahip. Howard Schultz tarafından kaleme alınan kitapta, ürün mükemmelliğini ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı, bir girişimcinin objektifinden görebilirsiniz. 

Gönlünü işe vermek kitabı bir girişimci için çok değerli bilgiler içeriyor.

Kitap hakkında daha detaylı bilgi için,
Starbuck - Gönlünü İşe Vermek

6 - Start With Why

Simon Sinek 2009 yılında yapmış olduğu Start With Why TED konuşması ile büyük bir beğeni toplamış idi. Simon kitabında basit bir soru üzerinden başlıyor, Bazı insanlar ve kuruluşlar neden diğerlerinden daha yenilikçi, daha etkili ve daha kârlıdır?

Start With Why, dünyada en büyük etkiye sahip liderlerin hepsinin aynı şekilde düşündüğünü, davrandığını ve iletişim kurduğunu gösterir.

Bir şeyi gerçekten neden yaptığımızı anlamamız başarıya ulaşmamızda büyük öneme sahip. Kitab çok değerli bilgiler içeriyor.

Kitap hakkında daha detaylı bilgi için,
Start With Why

7 - The Magic Of Thinking Big

Eğer bir hayal kuracaksanız en büyüğünü kurmalısınız. Büyük düşünmek büyük başarılar elde edebilmenin tek başlangıcıdır. Kitap büyük hayaller kurmak ile ilgili detaylı ve bilgilendiri örnekler veriyor. 

Kitap hakkında daha detaylı bilgi için,
The Magic Of Thinking Big

8 - Founders At Work

Founders At Work

Son dönemde okuduğumuz kitaplardan birisi. Hepimizin teknoloji dünyasında yakından tanıdığı bir çok başarılı girişimin kurucuları ile birebir yapılmış röportajların toplandığı bu kitapta bir faydalı hikaye ve ders bulabilirsiniz.

Başarılı girişimleri inceledikçe bir çok ortak nokta, doğru bilinen birçok yanlışı bulma şansını yakalıyorsunuz.

Kitap hakkında daha detaylı bilgi için,
Founders At Work

9. Yalın Startup

Yalın Startup

Kitap, her aşamadaki girişimciye, vizyonlarını sürekli test edecekleri bir yolu iş işten geçmeden benimsemelerini ve buna göre hareket etmelerini öneriyor. Şirketlerin her zamankinden fazla inovasyon yapmaya ihtiyaç duydukları bir dönemde, başarılı girişimlere imza atmak için bilimsel bir yöntem sunuyor.

Kitap hakkında daha detaylı bilgi için,
Yalın Startup

10. Google Nasıl Yönetiliyor?

Kitap, Google şirketinin ilerleme öyküsünden öte Google’ın her geçen gün nasıl bir yol katettiğini ve nasıl yönetildiğinden bahsediyor. Google çalışanlarının yapmış olduğu hataları ve doğruları ya da karşı fikirlere vermiş oldukları yöntemlerin paylaşıldığı bu kitabı okumak sizlere farklı bakış açısı kazandıracaktır.

Kitap hakkında daha detaylı bilgi için,
Google Nasıl Yönetiliyor?

Daha Fazla Kaynak

Yorum Yaz

Mail adresiniz gösterilmeyecektir. * işaretli alanların doldurulması zorunludur.