Eğitimde Digital Signage kullanmanın 6 faydası

through_the_window

Eğitim kurumlarında digital signage kullanımı her geçen gün katlanarak artıyor durumda. Bunun en büyük sebebi artık klasik yöntemler ile izleyicilerin dikkatini çekmenin çok zor olması. Bu nedenle eğitim sektöründe Digital Signage oldukça popüler durumda. Digital Signage sektöründe eğitim sektörü en hızlı büyüyen 10 sektörden birisi durumunda.

Digital Signage kullanmanın eğitim kurumlarına sağladığı 5 fayda ise;

Tasarruf etmenizi sağlar

Digital Signage başlangıç aşamasında bir yatırım gerektirecektir, ama zaman içerisinde kurumun kağıt ve printer (donanım, kartuş, toner) kullanımlarını azaltarak tasarruf etmesine katkı sağlayacaktır. 

Bunun yanında izleyicilerinize ulaşmak için gazete yada dergi gibi mecralara olan bağımlılığınız digital signage teknolojileri sayesinde azalacaktır. 

Eğitim deneyimini geliştirir

Çocuklar ve öğrenciler artık teknolojileri çok yakından tanımaktadır. Bir ekran aracılığı ile verilecek bir eğitim bir kitaptan verilecek eğitime göre daha verimli ve ilgi çekiçi olabilir. Öğrencilere daha iyi bir öğrenme deneyimi sunar. 

 Bilginin daha kolay yayılmasına olanak sağlar

Büyük eğitim kurumlarında bir bilginin yayılması kolay olmayabilir. Ancak kurumun içerisine yerleştirilecek ekranlar sayesinde bilgi kolaylıkla hedef kitleye ulaştırılabilir. 

 İmajınıza pozitif katkı sağlar

Bir anne-babanın eğitim kurumunuza girdiğinde LCD ekranlar üzerinden daha önceki öğrencilerin başarılarını gösteren içeriklerler ile karşılaştığını düşünebilirsiniz. Bu ilk izlenim olarak kurumun imajını arttıracak ve ve kurumunuzun diğer rakipler arasında daha kolay hatırlanmasına olanak sağlayacaktır. 

Güvenlik seviyesini arttırır

Bilginin kolayca kurum içerisinde paylaşılmasına olanak sağlayan bir digital signage altyapısı felaket durumlarında hayat kurtarabilir. Örneğin bir yangın durumunda digital signage ekranlar ile bir çıkış planı izleyiciler ile paylaşılabilir. 

Para kazanmanıza yardımcı olur

Kurumunuz içerisinde bulunan ekranlar sayesinde ürün ve servis sağlayıcılardan reklamlar alabilirsiniz. 

Daha Fazla Kaynak

Yorum Yaz

Mail adresiniz gösterilmeyecektir. * işaretli alanların doldurulması zorunludur.