Digital Signage devrimi: HTML5

Teknolojik gelişmeler her sektörde devrim niteliğinde değişikliklere neden oluyor, yıllar süren bu değişimler hiç durmadan devam edecek gibi görünüyor. Sektörler arasında Digital Signage teknolojik gelişmelerden en çok etkilenen sektörlerin başında geliyor.

Digital Signage ve interaktif teknolojilerdeki değişim açık şekilde yıllardır kendini belli ediyor. Digital ekranlarda sadece static resimler sunulduğu günler çok uzak değiller. Sonrasında video içeriklerin kullanımındaki artış ile digital ekranlarda videolar oynatılmaya başlanmıştı. Teknolojik geliştirmelerden sonra günümüzde en popüler içerik türü kuşkusuz interaktif içerikler. Akıllı cihazlarında hayatımızda her geçen gün kullanımının artması ile dokunmatik, interaktif teknolojiler bizim çok yakından kullandığımız şeyler halini aldılar.

İnteraktif içerikler oluşturmada sistem kaynağı ve performans düşünüldüğünde en popüler teknoloji kuşkusuz HTML5. Devamlı gelişen yapısı ve yetenekleri ile HTML5 kullanıcılardan gelebilecek her isteğe karşılık verilebilecek bir teknoloji. HTML5 ile zengin bir görüntü deneyimi sunabilir, çeşitli interaktif uygulamalar ile müşterilerinizin dikkatlerini çekebilirsiniz. HTML5'in sağladığı tap, swipe, pinch ve zoom gibi özellikler ile bir çok uygulama geliştirebilirsiniz.

Digital Signage için HTML5 bir kırılım noktasıdır, kullanıcılar artık HTML5 deneyimini Digital Signage cihazlarında da görmek istemekteler. İnsalar artık Digital Signage'in sadece bir izleyicisi değil onun bir parçası, onunla etkileşimde bulunabilen bir şekilde konumlanmaktadırlar. Kullanıcılar artık sadece kendilerine özel, istedikleri içerikleri izlemek için ekranlar ile iletişime geçmek istemekteler.

HTML5'in Digital Signage'a kattığı bir sürü ek faydada bulunuyor, online sosyal medya desteği bunların en başında gelenlerinden birisi. Kişileri online olarak içeriklerinizle bağlantılı hale getirebilir, içeriklerinizi paylaşmalarını sağlayarabilir, kurumsal sosyal medya sayfalarınızdaki içeriklerinizi onlarla kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. HTML5 ile gelen video oynatıcılar sayesinde sistemi daha az yorarak video içeriklerinizi daha esnek şekilde insanlara sunabilirsiniz. HTML5 ile geliştireceğiniz içeriklerinizi akıllı cihazlar (telefon, tablet), web, smart tv gibi ortamlarda kolayca yayınlanabilir.

Bu açık bir şekilde gösteriyor ki Digital Signage gelecekte HTML5 teknolojilerin en çok kullanılacağı alanlardan birisi haline geliyor.

Daha Fazla Kaynak

Yorum Yaz

Mail adresiniz gösterilmeyecektir. * işaretli alanların doldurulması zorunludur.