Aralık ayı içerisinde elimize, Aziz isimli ilkokul öğrencisinin yazdığı bir mektup geçti. Aziz mektubunda öğretmeninin ona karanlıkları okuyarak aşabileceğini söylediğini ancak kütüphanelerinde okuyacak kitapları olmadığı için bunu başaramadığını yazmış. Mektup bizi çok duygulandırdı, bu küçük kardeşimizin isteğini geri çevirmemek için ekip olarak kolları sıvadık.

Argenova olarak kitap ihtiyacından dostlarımıza ve iş ortaklarımıza da bahsettik, onlarda bizim gibi heyecanla bu işe dahil olmak istediler ve ortaya harika bir sonuç çıktı.1 ay içerisinde 700’e yakın ilkokul ve ortaokul için uygun kitabı toplamayı başardık. 

Kitapları toplamaya başlamadan önce okuldaki Müdür Yardımcısı Kaan Başaran hocamız ile iletişime geçtik, onun büyük desteği ve önerileri bize yol gösterdi. Ve güncel bir kitap listesi oluşturmayı başardık. Yaptığımız çalışmalar ile listeki kitapları toplamayı başardık. 

Yağmurlu bir aralık sabahı küçük kardeşlerimizi okullarında ziyaret etmek, kitaplarını teslim etmek için yola çıktık. Hem okul yönetimi hem de öğrenciler bizi büyük bir sevgi ile karşıladılar. Okul müdürü sayın Ali Ekrem TÜRKÖZ ve değerli hocalarımız bizi çok güzel ağırladılar, kendilerine çok teşekkür ederiz. Bu şekilde duyarlı öğretmenlerin güzel nesiller yetiştireceğinden eminiz.

Ahmet Yesevi İlk/Orta Okulu Müdürü Sn. Ali Ekrem TÜRKÖZ ziyaretimiz ile ilgili görüşlerini bizlerle aşağıdaki şekilde paylaştı.

“Okulumuz öğrencilerinden Aziz Görkem CEYLAN’ın kitap isteğine duyarlılık göstererek, okulumuza çok miktarda kitap gönderen ARGENOVA TEKNOLOJİ firması yetkililerine öğrencim, okulum ve kendi adıma teşekkür ediyorum. Okulumuza hediye edilen kitaplardan öğrencilerimiz azami seviyede yararlanacaklardır. Kitapsız büyüyen çocuk, susuz büyüyen bir ağaca benzer anlayışıyla öğrencilerimize bol kitap sunmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Her kitap yeni dünyaya açılan bir kapıdır. Bu yüzden sizin firmanızın duyarlı davranışı ülkemizin diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek olmalıdır. Saygılarımla."

Sevgili Aziz ile buluştuk, kendisine kitaplarımızı teslim ettik. Onun mutluluğu hepimizi mutlu etti.


 

Bu çalışmada aşağıdaki isimlere teşekkürlerimizi borç biliyoruz. Onların da destekleri ile öğrencileri sevindirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

  • Fırat VAYVALAK  (Delta-V Mühendislik)

  • Şükrü ÖZDOĞAN  (Delta-V Mühendislik)

  • Şevken ŞEN  (Vizyon İnovatif Yalıtım)

  • Sultan BULUT

  • Nilüfer DÜDÜK

  • Dilber BULUT

  • Mervenur YILMAZ

  • Murat TÜFEKÇİ

Daha fazla kaynak;

Yorum Yaz

Mail adresiniz gösterilmeyecektir. * işaretli alanların doldurulması zorunludur.