2018 yılının 5 Digital Signage trendi

Mobile app

2017 yılı digital signage için yenilik dolu bir yıl oldu, bu yeniliklerin 2018’de büyüyerek devam etmesi bekleniyor. Peki 2018’de neler değişecek?

Ekranlar gelişecek

Ekran boyutları büyümeye devam edecek. Aynı zamanda ekranlar daha ince hale gelecekler. Görüntü kalitesindeki gelişmeler, esnek ekranlar, kağıt inceliğindeki ekranlar çokça konuşulacak teknolojiler. 2018 yılı içerisinde UHD’nin standart olması bekleniyor. 

İçerik daha esnek olacak

2018 yılı içerisinde içeriklerin daha duyarlı olması ve otomatik üretilmesi bekleniyor. Sensörler, bilgisayarlar ve akıllı kartlar sayesinde gerçek dünyadan verilerin daha gerçekli alınacağı kesin. Örneğin hava çok sıcak ise ekranlar insaları yakınlardaki su parklarına yönlendirmek için gerekli içerikler gösterebilecekler, yağmur yağıyor ise şemsiye için reklamlar gösterebilecekler. 

Daha akıllı teknolojiler

Yapay zekanın ve akıllı uygulamaların teknolojiye girmesi ile artık daha akıllı uygulamalar, daha akıllı içerikler, analizler üretmek mümkün olacak. Digital signage uygulamaları dış sistemler ile daha entegre hale gelebilecek, içeriklerini gösterirlerken yapay zekaları ile kararlar alabilecekler. 

Sanal gerçeklik teknolojileri

2018 yılı içerisinde Augmented Reality ve Virtual Reality alanında bir çok uygulama ve çözün ile karşılaşacağımız garanti görünüyor. Ekranlar içerikleri sunarken bunlara sanal gerçekliklerde katarak daha etkileşimli uygulamalar görmek mümkün olacak.

Beacon teknolojileri ile insanlar bir alana girdiklerinde alacakları bilgilendirme mesajları ile sunulmak istenen içeriklere kolayca erişebilecekler. 

Daha kapsamlı sistemler

2018 yılı içerisinde digital signage sağlayıcılarının daha kapsamlı çözümleri bir arada sunması bekleniyor, bulut tabanlı sunucu hizmeti, içerik üretimi, interaktif tasarımlar, danışmanlık v.b. Tüm hizmetleri aynı çatı altında başarılı şekilde sunabilen teknoloji firmalarının 2018 yılı içerisinde büyük başarılar yakalayacağı kesin.

2018 Digital Signage için çok heyacan verici bir yıl olarak görünüyor. Daha entegre, daha karmaşık, hızlı, akıllı ve daha iyi görünümlü sistemler bizleri bekliyor. 

Daha Fazla Kaynak

Yorum Yaz

Mail adresiniz gösterilmeyecektir. * işaretli alanların doldurulması zorunludur.